Vesti 20.11.

• Danas je održana 70. sednica Opštinskog veća Opštine Bačka Palanka. Na dnevnom redu, između ostalih tačaka, nalazilo se i utvrđivanje Predloga odluke o donošenju Plana generalne regulacije naselja Silbaš, utvrđivanje Predloga odluke o visini stope poreza na imovinu u Opštini Bačka Palanka i donošenje Programa o izmenama i dopunama Programa korišćenja sredstava budžetskog fonda za zaštitu životne sredine za 2017. godinu.
  • Edukativna radionica „Izrada i upravljanje projektima Evropske unije“ održaće se 23. novembra u Bačkoj Palanci u zgradi bivšeg Komiteta sa početkom u 10:00 časova. Ova radionica je deo projekta koji je pokrenula Turistička organizacija Vojvodine, a kao izvršilac angažovana je kompanija Futurizam DOO iz Novog Sada. Edukacija se realizuje na osnovu potreba Opština na teritoriji Vojvodine i Turističkih organizacija za apliciranje na fondove Evropske unije. Cilj edukacije je pružanje svih relevantnih informacija polaznicima o bespovratnim sredstvima i načinu funkcionisanja EU fondova, edukacija za samostalnu izradu projektne dokumentacije, kao i planiranje i pripremu budžeta na EU projektima.
  • „Svetski rat“, „ Analfabeta“ i „Dva lopova“, Nušićeva dela spojena u jednu predstavu „Nušićeve humoreske“  možete pogledati danas u bioskopu Vojvodina u izvedbi mladih gimnazijalaca iz Bačke Palanke. Predstava počinje u 19:30, a cena ulaznice je 150,00 dinara. Sav novac, prikupljen prodajom ulaznica, ide u humanitarne svrhe, za pomoć trogodišnjem Vilijamu Ćutilu iz Pivnica.
  • Ovog vikenda nastavilo se takmičenje u okviru Super lige Srbije. U subotu fudbaleri Bačke na gostovanju u Beogradu pružili su veliki otpor domaćinima. Međutim, rezultat 2:0 za fudbalere Voždovca, to ne pokazuje. Gosti iz Bačke Palanke su od prvog minuta pokušavali  da ugroze gol domaćina i tako ostavljali mogućnost za kontra napade. Na poluvreme se otišlo sa 1:0 za Voždovac pogotkom postignutim u 41. minutu. U drugom poluvremenu slična situacija, gosti su napadali ali u 86. minutu golom Lukovića iz jedanaesterca postignut je konačan rezultat. U narednom, 18. kolu, u subotu 25. novembra, na stadionu Slavko Maletin Vava, Bačka će ugostiti fudbalere  Vojvodine iz Novog Sada.
  • Lavovi Bačka Palanka ostaju na prvom mestu i posle devet odigranih utakmica u rukometnoj Prvoj ligi Sever. Naime oni su u meču protiv Crvene zvezde iz Mokrina, juče, u Sportskoj hali „Tikvara“ u jednoj atraktivnoj i brzoj utakmici slavili sa 40:33. Domaćini su od samog početka vodili i kontrolisali rezultat. Neretko je razlika iznosila i deset golova. Gosti su uspevali u nekoliko navrata da smanje razliku na pet golova ali dobrom odbranom i efikasnim kontra napadima Lavovi su stavili do znanja da nikakvog iznenađenja neće biti. Ovom pobedom palanački rukometaši su ostali usamljeni na vrhu tabele sa 16 bodova iz devet utakmica. U narednoj kolu gostuju u Banatskim Karlovcima istoimenoj ekipi.
  • U utakmicama 15. kola Područne fudbalske lige Sombor, postignuti su sledeći rezultati. U subotu, na gostovanju u Somboru fudbaleri Budućnosti iz Mladenova pobedili su ekipu ŽAK-a sa 0:3, a Vojvodina iz Tovariševa je na gostovanju u Kruščiću, takođe sa 0:3, slavila protiv domaće ekipe Mladosti.  U nedelju, Krila Krajine-Hercegovac 3:1, Budućnost iz Paraga je na svom terenu pobedila ekipu Crvenke sa 2:1, a Slavija iz Pivnica i Stari grad odigrali su nerešeno 1:1. Na tabeli i dalje ubedljivo na prvom mestu ekipa Stanišića, dok se na samom začelju nalazi Mladost iz Kruščića. Budućnost iz Mladenova je najbolje plasirana ekipa iz naše Opštine i zauzima četvrtu poziciju sa 27 bodova iz 15 utakmica. Ovo je ujedno bilo i zadnje kolo jesenjeg dela prvenstva, a nastavak takmičenja je zakazano za mart 2018. godine.
  • Do kraja dana, postepeno razvedravanje. Vetar umeren severozapadni. Maksimalna dnevna temperatura 8 stepeni. Po prognozi Hidrometeorološkog zavoda sutra nas očekuje oblačno ali suvo vreme. Jutarnja temperatura 1, a maksimalna dnevna 9 stepeni. Od srede do subote u Bačkoj Palanci osetno toplije uz više sunčanih perioda. Temperature u proseku više za šest stepeni po Celzijusu.
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.