Vesti 18.09.

• Zbog radova u elektromreži sutra, veći deo Bačke Palanke ostaće bez električne energije od 08:30 do 14:00 časova. U tom periodu očekuje se i smanjen pritisak vode, a Radio Impuls ćete moći pratiti jedino putem live strimming-a na radioimpuls.rs.
  • Iz JKP Komunalprojek obaveštavaju meštane Paraga da će sutra, zbog radova na objektu vodovoda u tom naseljenom mestu, doći do privremenog prekida isporuke vode od 09:00 do 14:00 časova. Cisterna sa pijaćom vodom biće stacionirana kod Eko česme.
  •  Predstavništvo Republike Srpske u Srbiji organizuje tradicionalnu manifestaciju “Dani Srpske u Srbiji” od 15. do 21. septembra. Bačka Palanka je jedan od 20 gradova koji ove godine učestvuje u manifestaciji, i  tim povodom u Svečanoj sali Muzeja grada u utorak 19.septembra u 20.00 časova biće održan koncert etno grupe „KATERA“ iz Istočnog Sarajeva, pri Hramu Sv. Vasilija Ostroškog. Ulaz je besplatan.
  • U Gradskoj galeriji otvorena je izložba slika Kristine Benja. Kristina je rođena u Somboru 1970. godine. Diplomirala je na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, odsek vajarstvo u klasi profesora Ljubomira Denkovića. Zaposlena je kao profesor likovne kulture. Živi i radi u Somboru. Izložba je otvorena do prvog oktobra.
  • Juče je u Bačkoj Palanci, na stadionu „Slavko Maletin Vava“ odigrana utakmica desetog kola Super lige Srbije. Palo je pet golova ali raspoređenih u korist fudbalera gostujuće ekipe. Dakle, Bačka-Čukarički 2:3. Verovatno razlog za još jedan poraz fudbalera Bačke treba tražiti u lošem otvaranju utakmice. Naime, u prva tri minuta „Plavi“ su primili dva gola. Kao po nekom obrascu, u nastavku, fudbaleri Bačke kreću sa boljom igrom i uspevaju da izjednače ali na kraju igranje rukom u šesnajstercu donosi penal gostima koji ga i realizuju za konačnih 2:3. Sledeće nedelje palanački superligaši putuju u Surdulicu gde će odigrati meč protiv ekipe Radnika.
  • Naš predstavnik u Prvoj ligi Srbije, ČSK Pivara gostovao je u Inđiji u okviru petog kola ovog takmičenja. U tvrdoj utakmici jedan jedini gol postignut je u dvanaestom minutu i to su ga postigli domaćini. Bilo je , u nastavku još izglednih prilika i na jednoj i na drugoj strani ali rezultat je ostao ne promenjen Inđija-ČSK Pivara 1:0. Sledeće kolo igra se u nedelju 24. septembra, a fudbaleri  ČSK Pivare dočekuju ekipu Slobode iz Užica. Sve utakmice igraju se od 16:00 časova.
  • Budućnost iz Mladenova i Krila Krajine jedine su dve ekipe iz naše opštine koje su pobedile u okviru petog kola Područne fudbalske lige Sombor. Pobede su utoliko slađe i zbog činjenice da su ostvarene sa velikom razlikom, naime Budućnost je savladala Slaviju iz Pivnica sa rezultatom 5:1, a Krila Krajine ekipu Mladost iz Kruščića sa čak 8:0. U ostalim mečevima Vojvodina iz Tovariševa je izgubila od ekipe Stanišića sa 1:2, Crvenka je pobedila Stari grad sa 3:0, Hercegovac je na svom terenu izgubio od Hajduk juniora sa 0:5, a ekipa Žak iz Sombora slavila je protiv Budućnosti iz Paraga rezultat je glasio 2:1.. Naredno kolo igra se za vikend..
  • Do kraja dana, pretežno sunčano. Vetar slab do umeren promenljivog pravca. Maksimalna dnevna temperatura 24 stepena. Po prognozi Hidrometeorološkog zavoda sutra nas očekuje nešto hladnije i nestabilnije vreme. Pljuskovi su mogući tokom dana. Jutarnja temperatura 12, a maksimalna dnevna 22 stepena. Do subote prognozira se više oblaka, kiša, a temperatura ispod proseka za ovo doba godine. U četvrtak maksimalna temperatura 13 stepeni po Celzijusu.
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.