Vesti 17.09.

• Iz JKP „Komunalprojekt“ obaveštavaju žitelje Neština da će u utorak 18. septembra, zbog radova na crpnoj stanici u tom naseljenom mestu, doći do prestanka isporuke vode od 08:00 do 15:00 časova. Preporuka je da Neštinčani unapred obezbede dovoljne rezerve vode za sopstvene potrebe, a cisterna sa pijaćom vodom biće smeštena u centru sela kod mesne zajednice.
  • Mesna zajednica “Dunav” organizuje, od danas do 28. septembra, raspodelu paketa školskog pribora za decu koja su upisala prvi razred osnovne škole sa teritorije te mesne zajednice. Roditelji, pakete, mogu preuzeti radnim danima na adresi Ive Lole Ribara 25 u vremenu od 08:00 do 15:00 časova. Na uvid je potrebno dostaviti ličnu kartu i potvrdu škole o upisanom prvom razredu.
  • U Galeriji Kulturnog centra Bačka Palanka, danas, u 19.30 časova biće otvorena  izložba slika sa druge likovne kolonije Kulturnog centra Bačka Palanka „Bagremara 2018.“ Na likovnoj koloniji je učestvovalo 19 slikara uglavnom iz Bačke Palanke kao i likovni stvaraoci iz Požarevca, Šapca, Vrbasa, Sombora i Novog Sada. Tema je bila „Priroda kao večiti motiv“. Izložba će moći da se pogleda do 28. septembra.
  • Fudbaleri  Bačke su u utakmici 8. kola Superlige Srbije izgubili od ekipe Mladosti rezultatom 2:0. U pravoj prvenstvenoj  utakmici u prvih 45 minuta nije bilo golova iako su oba tima imala po par izrazitih prilika, računajući  i penal  dosuđen u korist Palančana koji ,na žalost, nije realizovan . Ipak, u nastavku bolja gra Mladosti koja je krunisana sa dva pogotka. Najpre u 49. minutu Janko Tumbasević sa oko 15 metara  preciznim  udarcem pogađa gornji levi ugao Zogovićevog  gola, a pobedu  je potvrdio  Pejović u 77. minutu posle udarca sa bele tačke. Posle 8 odigranih utakmica Bačka se sa osam bodova nalazi na dvanaestoj poziciji.
  • U okviru  5. kola Srpske lige Vojvodina, fudbaleri  ČSK Pivare izgubili su, u subotu, na svom terenu od Crvene zvezde iz Novog  Sada  sa 0:1. Posle pobede u prvom kolu Čelarevljani  su tri meča izgubili, a jedan odigrali nerešeno i sad se nalaze na 15. mestu sa svega 4 boda. Novu priliku da poprave skor imaće već u sredu na gostovanju u Starim Banovcima protiv ekipe Dunava. Budućnost iz Mladenova u nedelju nije izgubila, ali nije ni pobedila. U utakmici 5. kola Vojvođanske lige Sever između Budućnosti i Tekstilca iz Odžaka nije bilo golova. Trenutno na tabeli vodi Radnički 1912 iz Sombora, a Mladenovljani se nalaze na  devetoj poziciji sa sedam bodova.
  • Timovi iz naše opštine nisu baš blistali u utakmicama petog kola Područne fudbalsker lige Sombor. Jedino je Vojvodina iz Tovariševa pobedila Slaviju sa 3:2. Polet iz Sivca i Stari grad odigrali su 1:1, Krila Krajine i Budućnost iz Paraga isto, dok su Hercegovac i Borac 46 svoje mečeve izgubili , Gajdobrani od ekipe ŽAK iz Sombora bilo je 2:0, a Obrovčani od Kulpina sa 3:2. U četvrtom kolu Opštinske fudbalske lige Bačka Palanka viđeno je dosta golova, delom i zbog pobede Maglića na gostovanju u Viziću, ekipi Borca, bilo je 0:11, a delom i zbog pobede Neština nad ekipom Proletera iz Karađorđeva bilo je 0:8. U ostalim utakmicama:  Bački Hajduk-Budućnost 2:1, Slavija-Naša zvezda 4:4,  Mladost-Krivanj 1:2 i Bačka iz Despotova-Sloga 3:0.
  • Do kraja dana, pretežno sunčano i toplo. Vetar slab i umeren, jugoistočni. Maksimalna dnevna temperatura 28 stepeni. Prema prognozi Hidrometeorološkog zavoda i sutra nas očekuje pretežno sunčano i veoma toplo vreme za ovo doba godine. Jutarnja temperatura 12, a maksimalna u toku dana 29 stepeni. Do vikenda isti vremenski uslovi u Bačkoj Palanci, bez kiše uz dosta sunčanih sati.
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.