Vesti 14.11.

JKP Komunalprojekt u periodu od 16. novembra do 16. decembra sprovodi akciju prikupljanja i odnošenja kabastog otpada. Akcija se sprovodi u gradskim mesnim zajednicama i u mesnoj zajednici Čelarevo. Na izdvojenim punktovima biće postavljeni kontejneri za sakupljanje kabastog otpada iz domaćinstva. Nadzor nad realizacijom ovog plana sprovodiće komunalna inspekcija. Od 16. do 18. novembra kontejner će biti smešten na Bageru u mesnoj zajednici Stari grad, od 23. do 25. novembra kod Katoličkog groblja sa leve strane u mesnoj zajednici “Centar” , od 30. novembra do 02. decembra kod Kumanovske ulice u mesnoj zajednici “Bratstvo”. Kontejner za odnošenje kabastog otpada biće smešten tri dana i u mesnoj zajednici “Dunav”, kod Cvrcine bare od 07. do 09. decembra i na kraju u mesnoj zajednici Čelarevo od 14. do 16. decembra na delu prema obilaznici posle pivare iza groblja.

Kulturni centar Bačka Palanka je objavio konkurs za izlaganje u galeriji ovog centra. Konkurs je otvoren od 15. novembra do 15. decembra. Potrebnu dokumentaciju, koju možete zatražiti na mail adresi kulturnicentarbp@gmail.com ili putem telefona 064 88 22 154, slati na adresu Kulturni centar Bačka Palanka, Jugoslovenske armije 19, 21 400 Bačka Palanka uz napomenu “Konkurs za izlaganje u Galeriji Kulturnog centra”. Centar se obavezuje da postavi izložbu, organizuje otvaranje, ketering, da obezbedi medijsku podršku i štampa propratni material u skladu sa mogućnostima ali nema obavezu plaćanja troškova prevoza. O odabiru izložbi odlučiće umetnički savet Galerije Kulturnog centra.

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije u narednom periodu vrše pojačanu kontrolu organizovanog prevoza dece autobusima. Dešava se da organizatori prevoza izbegavaju kontrolu tako što ne prijavljuju ekskurziju, zato saobraćajna policija apeluje na roditelje da održavanje ekskurzije prijave teritorijalno nadležnom organu unutrašnjih poslova ili Upravi saobraćajne policije, na imejl-adresu usp@mup.gov.rs, nakon čega će saobraćajna policija izvršiti kontrolu autobusa i vozača.

Juče je odigrano 19. kolo Prve lige Srbije. Fudbaleri Bačke su izgubili na gostovanju u Kragujevcu od domaće ekipe Radnički 1923. Da se kojim slučajem utakmica produžila desetak minuta možda bi rezultat bio povoljniji za palančane. Naime, Kragujevčani su poveli u 39. minutu golom Nikodijevića. U drugom poluvremenu „Plavi“ su zaigrali angažovanije i stvorili dosta izglednih šansi ali ostaje 1:0 sve do 88. minuta kada Kovačević postiže drugi gol za domaćina. Činilo se da je to sve, ali u 90. minutu Marko Stojanović postiže gol za Bačku. U zaustavnom vremenu nisu fudbaleri Bačke imali snage za izjednačenje, pa je tako rezultat ostao 2:1 za Radnički.

Do kraja dana promenljivo oblačno ali bez padavina. Maksimalna dnevna temperatura 15 stepeni. Prema prognozi Hidrometeorološkog zavoda sutra u Bačkoj Palanci pretežno sunčano, suvo i malo toplije vreme. Vetar slab I umeren, južni I jugoistočni. Jutarnja temperatura 7, a maksimalna u toku dana 19 stepeni. Za vikend će se zadržati veoma toplo vreme za ovo doba godine uz nešto više oblaka, u ponedeljak kiša.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.